
Events
Naturoplevelser med leg – Støt også Red Barnet
NB. Naturcentret (naturvejlederne) afholder også selv to spændende arrangementer i/ved Friluftsland, deres butik. Det er derfor muligt at fortsætte efter fælles hygge ved bål, med medbragt mad, at fortsætte til deres arrangement kl 14.
Vi skal ud og opleve Kalvebod Fælled en marts dag, hvor foråret så småt kommer frem. Vi skal mødes og have fælles oplevelser og blive glade af en legende tilgang og spændende naturoplevelser.
Vi afsætter 2 timer til det, og kan vælge at afslutte ved et bålsted, hvor vi kan nyde medbragt mad hjemmefra i en behagelig og god stemning.
Det koster 100 kr. pr person/husstand, og de 20 {a39a78fb28c7f8431d2c8d5e922d1da51e05ae2b606b9f44e21694149ac43f8e} går til Red Barnet, samt tilskud til vores bålbrænde.
Jeg sørger for vand og for at der koges vand, og tager også kaffe (instant) og te med.
Vi. mødes ved Glasbygningen i Naturcenter Amager, som i forvejen er lettilgængeligt i bil, metro, bus og på cykel, afhængig af hvor man bor.
Husk at have passende påklædning i forhold til vejret og medbring gerne siddeunderlag og en kop.
Tilmelding kan ske på mail linenaturterapi@gmail.com, og efterfølgende kan jeg sende bekræftelse på din donering til Red Barnet.
NB. Naturcentret (naturvejlederne) afholder også selv to spændende arrangementer i/ved Friluftsland, deres butik. Det er derfor muligt at fortsætte til deres arrangement kl 14 efter vores fælles hygge ved bål, med egen medbragt mad.